A módszer segítségével a kísérleti giliszták élettartama 25 százalékkal növekedett, ami az ember esetében mintegy 15 évnek felel meg.

A jelenséget úgy magyarázzák, hogy a glükóz megvonása kezdetben ugyan káros hatást vált ki, nevezetesen megemelkedik a veszélyes szabad gyökök szintje, de ennek következtében később a szervezet tartós védekezési mechanizmusokat épít ki.

A német kutatók első ízben mutatták ki azt is, hogy az antioxidánsok, amelyek bevitelét az utóbbi időben annyira szorgalmazzák, károsak is lehetnek. A szakemberek úgy vélik, hogy ha az antioxidánsok megkötik a veszélyes szabad gyököket, a szervezet nem alakítja ki természetes védelmi mechanizmusait.

Az antioxidánsok az anyagcsere működése és a baktériumok elleni védekezés során (vagy például tartós légszennyezettség, ultraibolya-sugárzás, betegségek, cigarettázás esetén) keletkező szabad gyökök elleni védekezés fő eszközei. A szabad gyökök többek közt azért károsak, mert közrejátszanak a sejtek öregedési folyamataiban, a koszorúér-elmeszesedésben, a szívinfarktusban, a rákos és bőrgyógyászati megbetegedésekben és többféle májbetegségben.

forras:http://www.harmonet.hu/kutyu-es-tudomany/42166-edesseg-nelkul-hosszabb-az-elet.html

Loading...
Loading...

Íratkozz fel hírlevelünkre

Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről és legjobb ajánlatainkról!




    Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről
    és legjobb ajánlatainkról!

    Iratkozz fel hírlevelünkre!



      A jövőben bármikor leiratkozhatsz hírlevelünkről, ha rákattintasz a leiratkozás linkre a tőlünk kapott e-mailekben, vagy lépj kapcsolatba velünk a info@speed-fit.hu címen.