1. Nincs szükség célokra.

Merüljön fel bennünk a kérdés, de akkor hova tartunk? Mit szeretnénk? Amikor nincsenek céljaid nem tudod miért kezdesz edzeni akkor még is milyen eredményt fogsz elvárni magadtól? Tehát nagyon fontos, hogy konkrét célunk legyen. Legyen egy olyan kép a fejünkben amit el akarunk érni. Ez a cél lehet, akár egy testsúly, zsírarány is. Fontos ,hogy azért elérhető legyen és legyen egy határidő is hozzá ami reális.

2. Minél többször edzel annál jobban fogsz fejlődni.

Teljesen kezdőként heti 2 edzés, majd idővel 3-4.Haladóként 5-6 edzés is lehet egy héten.

Az izom nem akkor fog fejlődni és nőni amikor edzel, ekkor csak mikro sérüléseket okozol neki. A megfelelő pihenéssel fog növekedni és ide kell a megfelelő táplálkozás is ,hogy ez megvalósuljon. Kapcsolódik ehhez a táplálék kiegészítő témakör is ami tévhit ,hogy nem szükséges. Amennyiben van időd akkor igen nem annyira fontos, ha nincs viszont nem árt gondolkozni rajta. Napi 2 gramm/testsúly kg fehérjét kellene bevinnünk általánosságban a fejlődéshez amit nem mindenki tud bevinni szilárd táplálékkal. Illetve speciális összetételű aminosavakat se tartalmaznak a húsok. Visszatérve, tehát egy darabig jó lesz, hogy tiprod a vasakat akár pihenés nélkül is, de egy idő után változtatni kell. Lehet akár ez egy más vagy több pihenő nap is a regeneráció érdekében.

3. Kis súly magas ismétlés szálkásít és a nagy súly kis ismétlés pedig tömeget épít.

 A nagy súly ugyan az izomméretét növeli, de a hajszálérhálózatát nem. Ehhez kell a magasabb ismétlésszámú edzés amivel több oxigén és tápanyag kerül az izmokba. És itt se felejtsük el ,hogy bárhogyan edzhetünk ,ha az étkezések nincsenek odatéve mellé ,nem sokat fog érni maximum egy rövidebb ideig.

4. Egy edzésterv elég életed végéig és nem kell a gyakorlatokat váltogatni.

 Az izom egy idő után a megszokott terheléstől, legyen ez ugyanakkora súly, azonos ismétlésszám, széria stb. nem fog fejlődni. Tehát kell a változatosság amivel újra megindul a folyamat. Akár 2-3 havonta is elég, de legyenek benne változatos gyakorlatok, másabb súlyok (akár nagyobbak is) több ismétlés, más szériák. Különben az izomzatunk megszok mindent és elfog lustulni.

5. Az izmokat nem lehet formázni, alakítani. Olyan amilyen.

Természetesen az izmaink alakját a genetikánk határozza meg elsősorban. Van egy eredési és egy tapadási pontjuk, az alakjuk is javarészt ettől függ. Különböző gyakorlatokkal részben tudod módosítani azért a formájukat. Egy rövidebb eredési tapadású izmot nem lehet megnyújtani gyakorlatokkal, de pl. itt jön képbe a vádli. Annak alakját a lábfej állásával azért tudjuk befolyásolni valamelyest, vagy a bicepszet is különböző fogás variációkkal. Természetesen, ha adott izmon sok a felesleges zsírréteg lehet edzeni sokféleképpen, nem fog látszani. Tehát ettől is függ a formája.

SPEEDFIT – Fitnesz Mindenkinek!

Loading...
Loading...

Íratkozz fel hírlevelünkre

Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről és legjobb ajánlatainkról!




    Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről
    és legjobb ajánlatainkról!

    Iratkozz fel hírlevelünkre!



      A jövőben bármikor leiratkozhatsz hírlevelünkről, ha rákattintasz a leiratkozás linkre a tőlünk kapott e-mailekben, vagy lépj kapcsolatba velünk a info@speed-fit.hu címen.