A reggelizők az egészség bajnokai. A reggeli elõsegíti az ébredés utáni szervezetben az anyagcsere beindítását. Alvás közben ugyanis szervezetünk "készenléti üzemmódba" kapcsol, csak a szívizmok nem pihennek sosem. A nap elsõ étkezése segít a vércukorszint beállításában és egyensúlyban tartásában.
 
Felmérések szerint az emberek 6%-a reggel nem eszik. Pedig napi energiaigényünk legalább harminc százalékát kell reggel magunkhoz vennünk. Reggeli nélkül romlik a munkahelyi és iskolai teljesítményünk, fáradékonyak, figyelmetlenek vagyunk.

Az egészséges reggeli segít abban, hogy:
  • fizikailag fittnek érezzük magunkat: elegendõ energiát kap szervezetünk és reggeli nélkül az anyagcsere sem indul be,
  • szellemileg is fittek legyünk: az egészséges reggeli növeli a vércukor szintet, ezáltal könnyebben megy a tanulás és a koncentráció is,
  • vigyázzunk a vonalainkra: garantáltan nem tör ránk az ellenállhatatlan édesség iránti vágy, ha megfelelõ reggelit eszünk,
  • stressztûrõ képességünket növeljük: B vitamin tartalmú szénhidrátok – például teljes kiõrlésû gabona és zabpehely – segítenek abban, hogy ellenállóbbak legyünk a stresszel szemben. A gyümölcs- és zöldséglevekben lévõ A és C vitamin, cink erõsítik az immunrendszert. Egy erõs immunrendszerrel a stresszt is jobban bírjuk.
Aki elegendõ idõt szán a reggeli „energiatankolásra”, könnyebben megbirkózik a napközbeni feszültségekkel. A délelõtti koncentrációs nehézségek egy része a nem megfelelõ vagy hiányzó reggelire vezethetõ vissza. A helyzetet az azonnal fogyasztható és egyszerûen elkészíthetõ termékek széles választéka oldhatja meg. 
 
Néhány tipp, hogy hogyan reggelizhetünk egészségesen:
  • Figyeljünk oda reggelizés közben! Ha csak öt percünk van is, üljünk le, ne rohanva, fél lábon állva reggelizzünk.
  • Fogyasszunk sovány fehérjét reggelire! Lehet, hogy csábító egy szelet sütemény, de a finomított szénhidrátoktól pár óra múlva megint éhesek leszünk. Igyunk inkább sovány tejet (müzlivel vagy tejeskávéban), együnk zsírszegény joghurtot, pulykasonkát, alacsony zsírtartalmú sajtot vagy tojást
  • Együnk sok rostot! A sovány fehérje mellé jól illik a teljes kiõrlésû kenyér vagy müzli. Rostot tartalmaznak a gyümölcsök is, ezt is vegyük fel a reggeli étrendbe, vagy igyunk rostos gyümölcslevet
 
Fogyókúra közben is elengedhetetlen a reggeli! 
Akik reggeliznek, kevésbé éhesek napközben, kevesebbet nassolnak, jellegzetesen vékonyabbak, jobb koleszterin-értékekkel bírnak, és több tanulmány egybehangzó állítása szerint jobban érzik magukat testileg és lelkileg egyaránt, mint a nem reggelizõk.
 
Tehát ha tehetjük, tartsuk be a fent írtakat és reggelizzünk egészségesen!

SPEEDFIT – Fitnesz Mindenkinek!

Loading...
Loading...

Íratkozz fel hírlevelünkre

Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről és legjobb ajánlatainkról!




    Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről
    és legjobb ajánlatainkról!

    Iratkozz fel hírlevelünkre!



      A jövőben bármikor leiratkozhatsz hírlevelünkről, ha rákattintasz a leiratkozás linkre a tőlünk kapott e-mailekben, vagy lépj kapcsolatba velünk a info@speed-fit.hu címen.