Ha egy rövidebb vagy hosszabb kihagyás után visszaszeretnél újra térni az edzéshez, nagy lehet a kísértés, hogy ott folytasd, ahol abbahagytad. Ezzel az lehet a probléma, hogy hamar kiéghetsz, ezért érdemes a fokozatosság elvét betartanod és újra lépésről lépésre haladnod.

A fokozatosság mértéke nagyban függhet a szünet hosszától, okától és a korábbi edzettségi szintedtől. Ha már az elején túlterheled a tested, fennállhat a sérülés vagy a visszalépés veszélye. Az, hogy remegő lábbal vagy sántán mész fel a lépcsőn, az másnap nem az edzés minőségét jelzi.

Könnyítsd meg a visszatérést ezzel a néhány gyakorlattal, melyekkel újra erősebbnek fogod érezni magad.

Kezdj nyújtó és mobilizáló gyakorlatokkal

Az első lépés az, hogy a vérkeringés fokozása érdekében néhány napig nyújtó és mobilizáló gyakorlatokat iktatsz be a hetedbe. Ezek a gyakorlatok csökkentik a sérülések esélyét, és hozzászoktat az edzés intenzitásához, így alkalmazkodva a fokozatosan növekvő terheléshez.

Hallottál már a hajlékonysági tesztről? Érdemes beiktatnod az edzéseidbe, hogy mérni tudd a fejlődésed. Érdemes kiválasztani 10-15 nyújtó gyakorlatot, melyeket rendszeresen elvégzel heti pár alkalommal. A teremben találsz nyújtókeretet is, mely segítségedre lesz, vagy kipróbálhatod csoportos óráink közül a PILATEST-t is.

 

Folytasd könnyű kardióval

Az idődtől függően iktass be néhány kardió edzést, ha az időjárás engedi 20 perc szabadtéri séta biztosan fel fogja frissíteni az elméd és a tested is. Ha inkább a beltéri kardiót részesíted előnyben, kezdd szoba kerékpárral, elliptikus trénerrel vagy válaszd a futópadot. Ha a kihagyás nem volt nagymértékű akkor a könnyű kardió helyett választhatod a kocogást is, de ne feledd az első pár héten nem érdemes túlerőltetni magad.

Vágj bele a súlyzós edzésbe

Az első héten a hajlékonyság és a könnyű kardió után kezdd el a súlyzós edzéseket beépíteni a rutinjaidba. Az edzéstől való távolmaradásod valószínűleg sok üléssel járt, ami meggyengítette a tartóizmaidat. Ezek az izmok fontassak, hogy a gerinced az asztalnál ülve is egyenes maradjon. Tehát az új edzéstervedbe érdemes figyelmet fordítanod a testtartás javítására, a törzsizmok fejlesztésére, valamint a far és combizmok megfelelő aktiválására.

Az olyan gyakorlatok, mint a guggolás, a kitörés, a híd, a fitnesz labda segít a törzsizmok aktiválásában. A saját testsúlyos gyakorlatok is ideálisak ezen izmok biztonságos megdolgoztatásában, sőt a fittségi szintedet is jelentősen javítják.

Loading...
Loading...

Íratkozz fel hírlevelünkre

Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről és legjobb ajánlatainkról!




    Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről
    és legjobb ajánlatainkról!

    Iratkozz fel hírlevelünkre!



      A jövőben bármikor leiratkozhatsz hírlevelünkről, ha rákattintasz a leiratkozás linkre a tőlünk kapott e-mailekben, vagy lépj kapcsolatba velünk a info@speed-fit.hu címen.