Mi az az 5 hiba, amit mindenki elkövet az újévi edzéstervvel? Kerüld el őket!
Januárban az edzőtermek zsúfolásig tele vannak – aztán februárban már szinte konganak. Vajon miért? Az emberek többsége ugyanazokat a hibákat követi el, és gyorsan kiábrándul. Nézzük, mit NE csinálj, ha szeretnéd, hogy az edzésterved hosszú távon működjön!
Téli kilók STOP! Így tarthatod meg a formád az ünnepi dömping után!
Bejgli, töltött káposzta, krémesek… és a tükörben már látod is, ahogy a kockahasad lassan átmegy „szelemes párnába”. De ne aggódj, nem kell koplalni vagy kimaradni a nagy kajálásokból, hogy megúszd a karácsonyi kilókat! Mutatom, hogyan legyél *kajáninja*, és élvezd az ünnepeket anélkül, hogy januárban szidnád magad.
Decemberi pihenő vs. januári gyúrás: Hogyan kerüld el, hogy a kanapén ragadj?
Bejgli, kanapé, Netflix… és hirtelen azt veszed észre, hogy januárban már nem férsz bele a kedvenc farmeredbe. Az ünnepi kaja hegyek és a bulik könnyen bedarálnak, de nem kell, hogy ez így legyen. Mutatom, hogyan ne legyél ünnepi döglött hal, és indítsd el a tested, mielőtt teljesen berozsdásodsz!
10 gyakorlat, ami megmentheti a térdeidet
A térdízület az egyik legfontosabb és egyben legérzékenyebb része a testünknek. Nemcsak a járás, futás vagy ugrás közben terhelődik, hanem már az egyszerű mindennapi mozdulatok során is óriási nyomás nehezedik rá. Gondoltál már arra, hogy minden lépésnél akár a testsúlyod többszöröse is hatással lehet a térdeidre? Nem csoda, hogy sokaknál idővel fájdalom, merevség vagy sérülések alakulnak ki.
Fit ball székként: az egészséged kulcsa vagy egy újabb tévedés?
Az ülőmunka az egyik legnagyobb kihívás, amellyel a modern világban szembesülünk. Az állandó ülés nemcsak hát- és derékfájást, hanem komolyabb egészségügyi problémákat is okozhat, mint például a keringési zavarok vagy a mozgásszervi betegségek. Nem csoda, hogy egyre többen keresnek alternatív megoldásokat, hogy enyhítsék az ülő életmód káros hatásait. Az egyik legnépszerűbb trend az edzőlabda, mint irodai szék használata.
Fáradtság? Soha többé! Ezzel a módszerrel megnövelheted az állóképességedet 4 hét alatt!
Fáradt vagy a nap végére, nincs energiád, és úgy érzed, nem bírod a terhelést? Az állóképesség fejlesztése az egyik legjobb módja annak, hogy javítsd az általános közérzetedet és fizikailag is megerősödj. Egy jól megtervezett edzőtermi program segítségével már 4 hét alatt észrevehető eredményeket érhetsz el. Kövesd ezt a tervet, és újra érezheted milyen amikor nem a fáradtság uralja a mindennapjaidat!
A kockahas, ami sosem jön – Az 5 legnépszerűbb kifogás, amiért nem gyúrunk eleget
A kockahas szinte mindenki álma, aki belevág az edzésbe – de valahogy a legtöbbünk csak álmodozik róla, hogy egyszer majd láthatóvá válik. Miért? Mert a kifogások nagy mesterei vagyunk! Íme a top 5 kifogás, amiért valószínűleg te sem állsz még készen a kockahasra.
Miért fullad kudarcba az Újévi fogadalmad? 3 egyszerű lépés, amivel idén sikerrel járhatsz!
Az újév a remény és az újrakezdés időszaka. Ilyenkor tele vagyunk lelkesedéssel, és listákat írunk arról, hogy mit szeretnénk megváltoztatni: többet sportolni, egészségesebben élni, leszokni a rossz szokásainkról. A kutatások szerint azonban az emberek közel 80%-a már februárra feladja az újévi fogadalmait. Vajon miért? És mit tehetünk azért, hogy idén ne csak az első hetekben, hanem egész évben tartani tudjuk magunkat a céljainkhoz?
Fáj a térded? Így építsd újra az edzésed, hogy elkerüld a sérülést!
A térdfájdalom az egyik leggyakoribb panasz az edzőtermi látogatók körében. Lehet, hogy te is tapasztaltad már azt a kellemetlen érzést, amikor a térded megfájdul, akár guggolás közben, akár a futópályán.
Nem érsz el eredményt az edzésben? 5 titok, amit az edzők sem árulnak el!
Számtalan órát töltesz a teremben, de az eredmények valahogy nem jönnek? Néha úgy tűnhet, hogy mindent jól csinálsz, mégsem érzed a fejlődést. Az edzés világa tele van apró részletekkel, amelyekre nem mindig hívják fel a figyelmet. Íme 5 titok, amit talán az edzők sem mondanak el, de amelyek óriási hatással lehetnek a fejlődésedre.
Iszol te rendesen? …Avagy miért kritikusan fontos a folyadékbevitel a hétköznapokban
Sokan nem veszik észre, milyen fontos a megfelelő folyadékbevitel, pedig a víz a szervezet alapvető működéséhez nélkülözhetetlen. Nemcsak az edzés során, hanem a hétköznapokban is kulcsszerepe van. De miért ilyen kritikus a folyadékpótlás, és hogyan hat a szervezetedre?
Valsava-módszer: a titkos fegyver a hátfájás ellen
A hátfájás rengeteg ember mindennapjait keseríti meg, és sokszor úgy tűnik, mintha sosem érne véget. Létezik egy egyszerű és mégis rendkívül hatékony technika, ami a hiányzó láncszem lehet a fájdalom megszüntetéséhez: a Valsava-módszer!
Keveset eszel, mégsem fogysz? 7 hiba, amiből többet is elkövethetsz
Az egyik leggyakoribb fogyókúrás probléma: alig eszel valamit, mégis a mérleg nyelve meg se moccan. Ha te is így vagy ezzel, valószínűleg néhány gyakori hibát követsz el. Íme 7 ok, ami miatt hiába próbálkozol!
Szabadulj meg örökre a telefonnyaktól
A modern élet elválaszthatatlan része lett a digitális eszközök használata. Mindannyian ismerjük azt az érzést, amikor órákon keresztül görgetjük a telefonunkat, e-mailezünk a laptopunkon, vagy hosszan nézzük a képernyőt. Bár ez a mindennapi élet része, komoly hatással lehet a testtartásunkra és egészségünkre.
A szarkopénia megelőzése és kezelése súlyzós edzéssel: Hogyan tartható fenn az izomtömeg idős korban?
A szarkopénia az életkor előrehaladtával jelentkező izomtömeg- és izomerő-csökkenés, [...]
Az elektrolit-egyensúly szerepe az edzés hatékonyságában és a teljesítmény fenntartásában
Az elektrolitok – mint a nátrium, kálium, magnézium és kalcium – alapvető szerepet játszanak a testünkben zajló fiziológiai folyamatokban, különösen az izomműködés és a hidratáció szempontjából. Az edzőtermi teljesítmény fenntartásához és az edzési eredmények optimalizálásához elengedhetetlen a megfelelő elektrolit-egyensúly.
10 hiba a szaunában, amitől mindenki kiborul – te is elköveted őket?
Ahogy mindenhol, a szaunázás világában is léteznek íratlan szabályok, amiket érdemes betartani. Bár a szaunázás célja elsősorban a kikapcsolódás és a hőterápia jótékony hatásainak élvezete, bizonyos dolgokat jobb, ha elkerülünk. Ezek nemcsak a saját kényelmünkre vannak hatással, hanem másokra is. Íme egy rövid útmutató a szauna etikettjéről, hogy mindenki jól érezze magát.
10 hihetetlen módszer a tesztoszteronszint növelésére, amiről nem is tudtál!
A tesztoszteron az egyik legfontosabb hormon a férfiak egészségében. Nemcsak a szexuális teljesítményt befolyásolja, hanem a fizikai erőt, a hangulatot és még az energiaszintet is. A tesztoszteron szintje különösen fontos a férfiak számára, hiszen a hormonok hatással vannak az izomépítésre, a zsírégetésre, sőt az általános vitalitásra is.
Az alvás és regeneráció szerepe az izomnövekedésben és teljesítményben
Az edzőtermi teljesítmény és az izomnövekedés szempontjából gyakran a helyes edzésprogramra és a megfelelő táplálkozásra összpontosítunk, de az alvás minősége és mennyisége legalább ilyen fontos. Az alvásnak jelentős szerepe van mind az izomnövekedés, mind az edzés utáni regeneráció szempontjából, és az elégtelen alvás nem csak a teljesítményünket, de a hosszú távú eredményeinket is negatívan befolyásolhatja.
Miért nem érzed magad erősnek? A D-vitamin hiány lehet a kulcs
A D-vitamin hiánya nem csupán egy egyszerű étrendi probléma, hanem komoly hatással lehet a teljesítményedre, izmaid erejére, és általános közérzetedre is. Ha úgy érzed, hogy hiába edzel, az erőd pedig mégsem növekszik, a megoldás nem az edzésed intenzitásában vagy a fehérjebevitelben rejlik, hanem abban, hogy hiányzik egy fontos összetevő: a D-vitamin.
A “Prehabilitation” vagy előrehabilitáció szerepe a sérülés megelőzésben
Az edzőtermi edzések során gyakran elkerülhetetlen a kisebb sérülések kockázata, különösen, ha nagyobb súlyokat mozgatunk meg, vagy intenzívebb gyakorlatokat végzünk. Az "előrehabilitáció" (vagy angolul "prehabilitation") egy olyan módszer, amely célzott gyakorlatokkal igyekszik megelőzni a leggyakoribb sérüléseket még azelőtt, hogy azok bekövetkeznének.
Hallottál már a BPA-ról? Tudd meg miért lehet veszélyes a kedvenc kulacsod
Az utóbbi években egyre többször találkozhatsz a "BPA mentes" felirattal különböző termékeken, például vizes palackokon, ételtároló dobozokon, és cumisüvegeken. De mi is valójában a BPA, és miért lett ennyire fontos, hogy kerüljük ezt az anyagot?
A jeges fürdő titkai: miért érdemes jéghideg vízbe merülnöd?
Az utóbbi években a hideg vízterápia, vagyis a jégfürdő, hatalmas népszerűségnek örvend az egészségügyi és sportközösségekben. Az interneten rengeteg poszt, videó és cikk dicséri a jégfürdő előnyeit, de vajon mi rejlik a jeges vízzel feltöltött kád használata mögött? Mi történik a testünkkel, amikor hideg vízben merülünk el?
A hengerezés titka: elképesztő hajlékonyság és fájdalomcsillapítás egyetlen eszközzel
Unod már, hogy reggelente merev izmokkal és fájó ízületekkel ébredsz? Mi lenne, ha azt mondanánk, hogy létezik egy egyszerű, forradalmi technika, amely teljesen megváltoztathatja a regenerációs rutinodat és növelheti a hajlékonyságodat? Ismerkedj meg a hengerezéssel – a mozgásápolás és fitnesz alulértékelt hősével, amely az utóbbi években egyre nagyobb népszerűségnek örvend a sportolók körében.